Zaznacz stronę

Oryginalne CV dla kontrolera jakości - kilka porad







Aby napisać oryginalne, interesujące CV, należy zastosować kilka zasad, które pozwolą zwrócić uwagę pracodawcy na daną kandydaturę. Kontroler jakości powinien być osobą, która jest specjalistycznie wykształcona, a jednocześnie posiada indywidualne predyspozycje, warunkujące powodzenie w zawodzie. Curriculum Vitae powinno wydobyć zalety, które pomogą uzyskać wymarzone zatrudnienie, trzeba jedynie umiejętnie je przedstawić i wyeksponować. Dzięki poniższym poradom uda się stworzyć CV, które będzie oryginalne i interesujące.
1. Dane, zdjęcie i numer kontaktowy należy umieścić na początku dokumentu, odpowiednio wyeksponowane, aby pracodawca mógł bez trudu dostrzec najistotniejsze informacje o dokumencie. Zdjęcie powinno być oficjalne, potwierdzające wysoką kulturę osobistą.
2. Pod najważniejszymi informacjami, musi znaleźć się miejsce na zawarcie w trzech zdaniach swojego doświadczenia (ile lat?), rodzaju wykonywanych dotąd obowiązków. Pracodawca szybko oceni Twoje szanse na rozmowę kwalifikacyjną.
3. Jeżeli uda się zainteresować przyszłego szefa wstępem, jest już duża szansa powodzenia. Kolejny punkt powinien w oryginalny sposób przedstawić Twoje kompetencje i umiejętności, wykorzystywane na stanowisku kontrolera jakości. Podaj krótkie informacje na temat przebytych szkoleń, które mają związek z wykonywaną obecnie pracą i zajęciem, jakie chcesz wykonywać dzięki CV. Ważnym elementem CV kontrolera jakości jest udokumentowanie znajomości certyfikatów ISO oraz pokrewnych, nie zapomnij o tym wspomnieć.
4. Opowiadając o swoim doświadczeniu zawodowym, poza nazwami firm i datami zatrudnienia (odwrotna chronologia), warto określić jednym, krótkim zdaniem zadania, jakie wykonywałeś w firmie oraz metody, które stosowałeś. Pracodawca doceni oryginalność dokumentu, jeśli w kilku słowach pochwalisz się, jakimi metodami się posługujesz.
5. Wykształcenie, które prezentujesz w swoim CV powinno być przedstawione przejrzyście i przystępnie, podając nazwę placówki i kierunek oraz datę ukończenia.
6. O oryginalności Twojego CV, a co za tym idzie, Twojej osoby, zdecyduje również ujęcie w dokumencie spisu zainteresowań. Poprzez to, czym się interesujesz, doskonale widać, jaka jest Twoja osobowość. Wybieraj do wpisania w CV zainteresowania, które mogą mieć związek z wykonywanym zajęciem, np. szachy, programowanie… Na stanowisku kontrolera jakości niezbędne są z kolei pewne cechy, które sprawiają, że Twoja praca przynosi efekty. Umiejętność współpracy, dbałość o szczegóły, świetna obsługa komputera i umiejętność tworzenia prezentacji, odporność na stres.
Co decyduje?
O zatwierdzeniu Twojej kandydatury na stanowisko i zaproszeniu Cię na rozmowę kwalifikacyjną, stanowi nierzadko oryginalnie przygotowane CV, które zachęca do przeczytania. CV powinno być starannie przemyślane, ułożone koncepcyjnie i spokojnie, bez chaotycznych, nieprzemyślanych do końca ruchów, informacji. Aby pracodawca dobrze odebrał informacje w nim zawarte, warto zadbać o chronologię i porządek, co dodatkowo utwierdzi w przekonaniu, że jesteś osobą usystematyzowaną. CV kontrolera jakości warto przygotować w dwóch wersjach językowych, gdzie CV w języku angielskim.




Próbujesz samodzielnie napisać CV i list motywacyjny?

Przygotowaliśmy dla Ciebie 3 pakiety zawierające unikalne wzory dokumentów, kreatywne szablony graficzne oraz poradnik „Start CV”.

0 komentarzy