Wzór listu motywacyjnego dla fizjoterapeuty

Wzór listu motywacyjnego dla fizjoterapeuty

List motywacyjny fizjoterapeuta

Dokument został opracowany z myślą o osobach, które poszukują pracy w zawodzie fizjoterapeuty.

Wzór listu motywacyjnego przygotowano w nowoczesnym i funkcjonalnym szablonie graficznym widocznym na zdjęciu obok.

Wzór listu motywacyjnego należy samodzielnie edytować w programie MS Word, ewentualnie w innym darmowym programie (Open Office lub Libre Office). Edycja dokumentu jest prosta i nie wymaga szczególnych umiejętności edytorskich.

SKU: 6982aac6214a.
Ocena wpisu
1 Gwiazdka2 Gwiazdek3 Gwiazdek4 Gwiazdek5 Gwiazdek
Ocena: 3,38 Liczba głosów: 8
Loading...

Fizjoterapeuta ma za najważniejsze zadanie w swojej pracy przywrócenie osobom niepełnosprawnym pełnej lub maksymalnie możliwej sprawności. Osoba pracująca na tym stanowisku zajmuje się leczeniem ruchem, czyli kinezyterapią. Fizjoterapeuta w zakresie rehabilitacji współpracuje z lekarzem. Zadania, które realizuje osoba na tym stanowisku to:

  • przeprowadzenie badań diagnostycznych,
  • przeprowadzenie testów czynnościowych,
  • ustalanie programu ćwiczeń rehabilitacyjnych,
  • wyjaśnienie potrzeby i zakresu zabiegów,
  • przeprowadzenie rehabilitacji ruchowej,
  • organizacja i nadzór terapii zajęciowych,
  • nadzór pracy współpracującego personelu,
  • prowadzenie dokumentacji ćwiczeń i zabiegów,
  • kierowanie poradnią lub zakładem rehabilitacji ruchowej,
  • prowadzić badania naukowe.

Zakres obowiązków zawodowych jest uzależniony od posiadanych kwalifikacji zawodowych. Głównym miejscem pracy fizjoterapeuty jest sala ćwiczeń. Praca na opisywanym stanowisku ma charakter opiekuńczy i związku na duży wydatek energetyczny zalicza się ją do pracy ciężkiej.

Rozpoczęcie pracy w zawodzie.
W celu rozpoczęcia pracy w zawodzie należy ukończyć studia wyższe na kierunku rehabilitacji ruchowej. Dodatkowo należy przejść badania lekarskie, pozytywnie zaliczyć test sprawnościowo-wytrzymałościowy oraz zdać pozytywnie egzamin, aby rozpocząć naukę zawodu specjalisty rehabilitacji.

Awans w ramach zawodu.
Osoba, która ukończyła odpowiednie studia może rozpocząć naukę na studiach doktoranckich w celu uzyskania tytułu doktora nauk kultury fizycznej. Uzyskanie tytułu doktora otwiera drogę do kariery naukowej. Absolwent po studiach rozpoczyna pracę na stanowisku młodszego asystenta w placówkach służby zdrowia. Zdobywając kolejne stopnie specjalizacji może awansować na stanowisko asystenta i starszego asystenta. Inne stanowiska, na które może awansować osoba rozpoczynająca karierę w zawodzie fizjoterapeuty to kierownik działu, zakładu, pracowni oraz zespołu rehabilitacji ruchowej. Awans jest w dużej mierze uzależniony od rozwoju zawodowego.

Przygotuj profesjonalne CV
w zaledwie 5 minut!
Bez opłat, bez zobowiązań