Zaznacz stronę

CV dla pracownika budowlanego nie musi być nudnePracodawca, poszukujący pracownika budowlanego, nie jest z reguły zainteresowany czytaniem obszernych treści na temat wykształcenia, zainteresowań kandydatów. Najważniejsze są umiejętności, poparte doświadczeniem. Jak ująć je w dokumencie Curriculum Vitae, by odbiór był łatwy i przystępny, a przyszły pracodawca zainteresowany treścią? Przede wszystkim warto zapewnić dokumentowi przejrzystą, czytelną formę, aby pracodawca mógł łatwo odszukać ważne dla niego fakty.

Ważne informacje, nie zapomnij o:

  • Dane osobowe, z wyraźnym zaznaczeniem formy kontaktu.
  • Aktualne zdjęcie dobrej jakości, potwierdzające dobrą prezencję.
  • Określeniu na początku, jakiego rodzaju pracownikiem budowlanym jesteś, z iluletnim doświadczeniem oraz zaznaczeniem, jakiego zajęcia poszukujesz.

Nie popełnij błędów.

Pisząc na temat swojego wykształcenia, należy ująć tylko najwyższy szczebel edukacji, lub niższe, gdy są bezpośrednio związane z pełnieniem obowiązków u nowego pracodawcy. Wykształcenie i doświadczenie zawodowe wymienia się w kolejności chronologicznej, lecz odwróconej. Na końcu dokumentu należy złożyć własnoręczny podpis.

Aby CV nie było nudne.

Unikaj złożonych, bardzo rozbudowanych zdań. Przyszły pracodawca zainteresowany jest Twoimi umiejętnościami, warto więc wymienić te najważniejsze, skupiając się na rzeczywiście istotnych, z punktu widzenia stanowiska, na jakie aplikujesz. Długie spisy umiejętności, które jednoznacznie łączą się z tymi istotnymi, stanowiąc ich podstawę lub przyczynę, mogą zanudzać czytającego, który ze zniechęceniem odłoży dokument.

Potwierdzenie swoich kompetencji.

U pracownika budowlanego liczą się przede wszystkim doświadczenie i kompetencja. Uprawnienia, jakimi dysponujesz, to doskonały materiał, którym należy pochwalić się w CV. Pracodawca upewni się, że można powierzyć Ci określone obowiązki. Przedstawiając doświadczenie, wpisz dokładne nazwy zadań, jakie wykonywałeś, aby uniknąć niedomówień i złego przydzielenia zadań. Pamiętaj, że ważne są uprawnienia i umiejętności dodatkowe, które mogą ułatwić pracę. Prawo jazdy na pojazdy ciężarowe lub koparkę z pewnością stworzy przewagę nad pozostałymi kandydatami.

Jeśli uda Ci się stworzyć ciekawe CV, które zainteresuje pracodawcę, masz duże szanse na otrzymanie posady. Osób z doświadczeniem jest wiele, ale potrafiących odpowiednio przekazać swoje umiejętności i wykazać rzeczywiste kompetencje, zdecydowanie mniej. Wyeksponowanie swoich atutów oraz potwierdzenie skuteczności i profesjonalizmu w wykonywanych zadaniach, stworzy dobrą podstawę do rozmowy kwalifikacyjnej. Pracodawcy, poszukujący pracowników budowlanych, zazwyczaj planują, do jakich konkretnie prac dana osoba jest potrzebna, spróbuj więc odczytać intencje pracodawcy i dopasować swój profil do jego oczekiwań. W takiej sytuacji jest szansa, że Twoje CV nie zostanie wrzucone na stos dokumentów do przejrzenia później, a zostanie przeczytane bez namysłu. Spójne, zwarte informacje, podparte konkretnymi przykładami doświadczeń nie mają nic wspólnego z nudą, a jednocześnie pomagają stworzyć ciekawy obraz osobowości i umiejętności pracownika.
Próbujesz samodzielnie napisać CV i list motywacyjny?

Przygotowaliśmy dla Ciebie 3 pakiety zawierające unikalne wzory dokumentów, kreatywne szablony graficzne oraz poradnik „Start CV”.

0 komentarzy