Zaznacz stronę

Kreatywne CV dla fryzjeraZawód fryzjer to nie tylko rutynowe strzyżenie czy koloryzacja. Najbardziej doceniani w branży są fryzjerzy, którzy kreatywnie i indywidualnie podchodzą do swoich obowiązków, czyniąc z pracy prawdziwą pasję, która przekłada się na zadowolenie klientów. Pracodawca, poszukujący pracownika, byłby zdecydowanie usatysfakcjonowany, gdyby udało mu się znaleźć osobę z pasją, kreatywną i lubiącą wyzwania. Aby pracodawca mógł taką osobę znaleźć, kandydat powinien wyróżnić się za pomocą ciekawego CV.

Jak stworzyć kreatywne CV fryzjera?

Projektując Curriculum Vitae, należy trzymać się pewnych, ustalonych reguł, które odnoszą się do każdego dokumentu tego typu. Fundamentalne punkty muszą być zachowane, warto jednak poeksperymentować w innych kwestiach, aby zwrócić na siebie uwagę i pozytywnie zainteresować pracodawcę swoją osobą. Dane osobowe i teleadresowe powinny otwierać dokument estetyczną i przejrzystą formą z wyraźnie zaakcentowanym imieniem i nazwiskiem. W zawodzie fryzjera zadbany wygląd oraz włosy w nienagannej kondycji są wizytówką danego salonu, warto więc pochwalić się zdjęciem, które w niewyzywający sposób podkreśla atuty prezencji kandydata. Forma CV fryzjera powinna być ciekawa pod względem ogólnego charakteru dokumentu, aby zwracała uwagę i wyróżniała się na tle pozostałych zgłoszeń.

Istotne elementy, które skupią uwagę pracodawcy:

Zamieszczenie pod danymi osobowymi oraz zdjęciem krótkiego opisu swoich cech, umiejętności, dopasowanych do oferowanego stanowiska, pozwoli pracodawcy już na początku zainteresować się profilem kandydata. Jeśli aplikujesz na stanowisko koloryzatora, warto zaznaczyć swoje doświadczenie dokładnie w tym dziale fryzjerstwa.
Aby wykazać się kreatywnością w tworzeniu CV, warto w ciekawy sposób pochwalić się odbytymi kursami i doświadczeniem. Najważniejsze w tym zawodzie są umiejętności, dlatego zaraz po krótkim streszczeniu swojej kandydatury, warto wspomnieć o tym, jakie czynności mamy opanowane dzięki wcześniejszemu zatrudnieniu lub praktyce. Należy zachować prawdomówność, która łatwo zostanie zweryfikowana w pracy. Szkolenia i kursy można wpisać, jeśli odbyły się w niedalekiej przeszłości i wyznaczają obowiązujące trendy we fryzjerstwie. Przestarzałe szkolenia warto zachować dla swojej informacji.

Jakie cechy wyróżnią Cię na tle konkurencji?

Ciągłe zmiany w obowiązującej modzie stylizacji fryzur wymuszają nieustanne doszkalanie się w zawodzie oraz praktykę, warto więc w kreatywny sposób wyrazić chęć ciągłego zgłębiania swojej wiedzy, umiejętności i rozwoju zawodowego. Ujęte w CV doświadczenie i umiejętności będą istotną podpowiedzią przy wyborze pracownika. Warto więc zaakcentować w CV świadomość własnej wartości i pewność siebie, które pozwolą doradzić klientom, upewnić ich w decyzji o stylizacji fryzury oraz zaufać Twojej wiedzy i opinii. Pewność siebie, ważna na co dzień, niełatwa do przedstawienia w CV może być ujęta w postaci krótkich, konkretnych informacji oraz używania pierwszej osoby przy wymienianiu umiejętności. Pracodawca mimowolnie zaufa Twojej silnej osobowości.


Pobierz wzory dokumentów dla fryzjera:

Próbujesz samodzielnie napisać CV i list motywacyjny?

Przygotowaliśmy dla Ciebie 3 pakiety zawierające unikalne wzory dokumentów, kreatywne szablony graficzne oraz poradnik „Start CV”.

0 komentarzy