Wzór listu motywacyjnego dla fryzjera

Wzór listu motywacyjnego dla fryzjera

List motywacyjny fryzjer

Dokument został opracowany z myślą o osobach, które poszukują pracy w zawodzie fryzjera.

Wzór listu motywacyjnego przygotowano w nowoczesnym i funkcjonalnym szablonie graficznym widocznym na zdjęciu obok.

Wzór listu motywacyjnego należy samodzielnie edytować w programie MS Word, ewentualnie w innym darmowym programie (Open Office lub Libre Office). Edycja dokumentu jest prosta i nie wymaga szczególnych umiejętności edytorskich.

SKU: 47544875d0ce.
Ocena wpisu
1 Gwiazdka2 Gwiazdek3 Gwiazdek4 Gwiazdek5 Gwiazdek
Ocena: 4,00 Liczba głosów: 10
Loading...

Najważniejszym zadaniem fryzjera jest odpowiednia pielęgnacja włosów mając uwadze ich gatunek oraz stan. Osoba pracująca na tym stanowisku powinna być na bieżąco z modą oraz nowoczesnymi technikami fryzjerskimi. Zadania, które wykonuje w swojej codziennej pracy fryzjer są następujące:

  • obcinanie włosów,
  • mycie włosów,
  • utrwalanie fryzur,
  • strzyżenie brody oraz wąsów,
  • farbowanie oraz rozjaśnianie włosów,
  • wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych i leczniczych włosów i skóry głowy,
  • czyszczenie i odkażanie narzędzi i przyborów,
  • konserwowanie oraz usuwanie usterek używanego sprzętu,
  • utrzymywanie czystości na stanowisku pracy.

Obecnie na rynku wyróżnia się fryzjerów damskich, męskich, teatralnych, filmowych oraz perukarzy. Pamiętajmy, że praca fryzjera ma charakter indywidualny, ponieważ osoba na tym stanowisku pracuje samodzielnie.

Rozpoczęcie pracy w zawodzie.
W celu rozpoczęcia pracy zawodzie należy ukończyć zasadniczą szkołę zawodową lub technikum o profilu, który pozwala na zatrudnienie na stanowisku fryzjera. Należy także odbyć odpowiednie praktyki w zakładzie fryzjerskim, aby zapoznać się z aspektami praktycznymi zawodu. Po ukończeniu szkoły oraz zdaniu egzaminu uczeń otrzymuje tytuł zawodowy. Istnieje również druga droga zdobycia zawodu fryzjera, która polega na odbyciu praktyki trwającej od 2.5 do 3 lat. W ramach praktyki dana osoba zdobywa wiedzę praktyczną oraz teoretyczną z zakresu materiałoznawstwa oraz wszelkich aspektów związanych z włosami.

Awans w ramach zawodu.
Posiadając uprawnienia czeladnika po dwóch latach praktyki można ubiegać się o tytuł mistrzowski poprzez zdanie egzaminu przed komisją Izby Rzemieślniczej. Tytuł mistrzowski pozwala na otwarcie własnego zakładu fryzjerskiego oraz przyjmowanie innych osób w celu praktycznego nauczenia zawodu. Fryzjer może uczestniczyć w konkursach krajowych i zagranicznych w celu zdobycia wyróżnienia, aby stać się w oczach swoich klientów większym profesjonalistom. Zdobycie wyróżnienia to nie tylko prestiż, ale również szansa do zwiększenia swoich dochodów.

Przygotuj profesjonalne CV
w zaledwie 5 minut!
Bez opłat, bez zobowiązań