Wzór listu motywacyjnego dla spawacza

Wzór listu motywacyjnego dla spawacza

List motywacyjny spawacz

Dokument został opracowany z myślą o osobach, które poszukują pracy w zawodzie spawacza.

Wzór listu motywacyjnego przygotowano w nowoczesnym i funkcjonalnym szablonie graficznym widocznym na zdjęciu obok.

Wzór listu motywacyjnego należy samodzielnie edytować w programie MS Word, ewentualnie w innym darmowym programie (Open Office lub Libre Office). Edycja dokumentu jest prosta i nie wymaga szczególnych umiejętności edytorskich.

SKU: 8cc2f518b6a4.
Ocena wpisu
1 Gwiazdka2 Gwiazdek3 Gwiazdek4 Gwiazdek5 Gwiazdek
Ocena: 3,73 Liczba głosów: 11
Loading...

Najważniejszym zadaniem spawacza jest łączyć stal, metal, tworzywa sztuczne, kompozyty oraz materiały ceramiczne za pomocą metod spawalniczych. Pozostałe zadania, jakie wykonuje osoba pracująca na tym stanowisku to:

  • cięcie metalu oraz tworzyw sztucznych,
  • przygotowanie powierzchni do spawania,
  • wykonywanie operacji spawania,
  • wybór technologii spawania,
  • zapoznanie się z dokumentacją techniczną,
  • obsługa i konserwacja wykorzystywanych urządzeń,
  • sprawdzenie jakości spawu,
  • wykończenie wykonanego spawu,
  • określanie ewentualnych wad spawania,
  • przestrzeganie technologii procesów spawalniczych,
  • utrzymywanie stanowiska pracy w czystości.

Praca spawacza jest bardzo często samodzielna, ale w dużych firmach praca ta ma charakter zespołowy. Spawanie jest pracą fizyczną, która wykonywana jest w zamkniętych pomieszczeniach, otwartych pomieszczeniach, halach produkcyjnych oraz warsztatach remontowych.

Rozpoczęcie pracy w zawodzie.
Osoba, które chcę rozpocząć pracę spawacza musi posiadać przynajmniej wykształcenie zawodowe, ale niektórzy pracodawcy wymagają ukończenia szkoły średniej. Pracownik na tym stanowisku musi mieć dobry stan zdrowia oraz kondycję fizyczną. Zatrudnienie pracownika odbywa się w oparciu o książkę spawacza, którą otrzymuje się po ukończonym szkoleniu zawodowym i zdanym egzaminie. Inną możliwością nauki zawodu jest dwuletnia praktyka zakładach przemysłowych oraz rzemieślniczych.

Awans zawodowy.
W ramach zawodu spawacza istnieje szereg specjalizacji, które uzyskuje się poprzez nabycie odpowiednich uprawnień. Uzyskanie kilku specjalizacji świadczy o wysokich kwalifikacjach zawodowych, co może bardzo pomóc w uzyskaniu atrakcyjnej oferty pracy. Uzyskanie kolejnych specjalizacji jest możliwe, jeżeli posiadamy bardzo dobre przygotowanie teoretyczne i praktyczne. Osoba pracująca na stanowisku spawacza może awansować na brygadzistę, a następnie na mistrza. Awans zawodowy jest uzależnionych od poziomu wykształcenia. Związku z tym należy cały czas podnosić swoje kwalifikacje zawodowe.

Przygotuj profesjonalne CV
w zaledwie 5 minut!
Bez opłat, bez zobowiązań